skip to content

ERIKS - RX® Firechem.be » Fire safety for all chemical products vestigingen

logo
ERIKS - firechem

ERIKS RX® Firechem®

Fire safety for all chemical products, explosive and flammable


RX® Firechem® flensafdichting

De innoverende materiaalcombinatie van zuiver grafiet (minstens 98%), verstevigd met een geëxpandeerde roestvrijstalen inlage en universeel chemisch bestendig geëxpandeerd PTFE, maakt de RX® Firechem® flensafdichting een dichting met de unieke eigenschap zowel fire safe als resistent te zijn aan alle chemicaliën (met uizondering van opgeloste of gesmolten alkalimetalen en elementaire fluor). Concreet voldoet de RX® Firechem® flensafdichting aan de strenge eisen van de fire safe test ISO 10497 en kan de RX® Firechem® flensafdichting worden ingezet bij de meest diverse en agressieve media.

Toepasbaarheid

  • Bestand tegen elk medium (PH 0 - PH 14) (Met uitzondering van opgeloste of gesmolten alkalimetalen en elementaire fluor).
  • Fire safe volgens ISO 10497.
  • Ideaal voor ruwe en beschadigde flenzen.
  • Uitstekende resultaten in toepassingen waar lage boutkrachten beschikbaar zijn (bijvoorbeeld lage druk-flenzen).

Leveringsmogelijkheden

De RX® Firechem® flensafdichting is beschikbaar in standaardafmetingen volgens EN1514-1 en EN12560-1. Natuurlijk kunnen alle mogelijke vormen worden geproduceerd. Qua vorm is alles mogelijk, evenals binnen het uur verzenden van afgewerkte dichtingen.

Homologaties

Fire safe volgens ISO 10497 (vervanging van BS6755, API 607)

Patent Pending

PCT/EP2008/053566

Eigenschappen

  • unieke combinatie
  • quick supply-productie
  • ruime toepasbaarheid
  • zachte dichting
  • patent pending

Alle mogelijke vormen kunnen in no-time worden geproduceerd. Alles is mogelijk, zelfs binnen het uur verzenden van afgewerkte dichtingen! Toepasbaar in zowel chemie als petrochemie waar veiligheid wordt vooropgesteld. De RX® Firechem® kan perfect worden ingezet bij toepassingen waar slechts lage tot middelgrote vlaktedrukken voorhanden zijn. Denk hierbij bijvoorbeeld aan perfecte inzetbaarheid bij flenzen PN10/16 en 150/300 lbs.

Technische eigenschappen

Norm Buiten ring Binnen ring Eenheid
Algemene gegevens Basismateriaal zuiver geëxpandeerd
grafiet
geëxpandeerd PTFE
met multidirectionele
vezelstructuur
Vulling geen geen
Binder geen geen
Inlage RVS metaal geen
Kleur zwart (grafiet) wit
Identificatie DIN E 28091 T2 GR-10-O-1MK-Cr TF-O-O
Toepassing-
domein
Min. temperatuur continu -200 °C
Max. temperatuur continu 260 °C
Maximum Druk 200 (1) 210 (1) bar
Fysieke
eigenschappen
Densiteit 1,35 ±0,15 0,6 ±0,15 g/cm³
Samendrukbaarheid ASTM F36 J 30….45 60 %
Elastisch vermogen ASTM F36 J 15 10 %
Trekvastheid DIN 52910 20 (2) N/mm²
Gasdoorlaatbaarheid DIN 3535-6 < 1 (3) ml/min
Lekkage factor (leak rate) λ 2.0 DIN 28090-2 < 0,05 (3) mg/s*m
Relaxatie ASTM F 38 2 15 %
Relaxatie op Temperatuur
à 150 °C – 30 N/mm2
DIN 52913 47 (3) N/mm²
Waardes voor
rekencodes
ASME & EN 13445-3

m 2
y 15 N/mm²
DIN 28090-1 minimum spanning DIN 28090-1 15 N/mm²
DIN 28090-1 maximale spanning DIN 29090-1 170 N/mm²

  1. Afhankelijk van boutkrachten
  2. Niet van toepassing
  3. Niet beschikbaar op datum van uitgave

ERIKS + BAUDOIN Technology Centers 

ERIKS + BAUDOIN Service Centers


     

Hoboken
Boombekelaan 3
B-2660 Hoboken
T 03.545 97 40
F 03.541 82 12
E hoboken@eriks.be

Antwerpen

Boombekelaan 3
B-2660 Hoboken
T 03.545 97 40
F 03.541 82 12
E antwerpen@eriks.be

Luxembourg

Zone industrielle 'UM WOELLER' 11
L-4410 Soleuvre
T 352 400 605
F 352 400 998
E luxembourg@eriks.lu

Jumet
Allée Centrale 8
Zoning Industriel
B-6040 Jumet
T 071.91 50 10
F 071.91 50 25
E jumet@eriks.be

Brabant

Bollinckxstraat 213
B-1070 Anderlecht
T 02 524 68 00
F 02 524 69 00
E brabant@eriks.be

Mol

Nijverheidsstraat 13,
Industrieterrein II
B-2400 Mol
T 014 34 64 34
F 014 32 31 76
E mol@eriks.be

Mol

Nijverheidsstraat 13, Industrieterrein 2
B-2400 Mol
T 014 34 64 34
F 014 32 31 76
E mol@eriks.be

Genk

Hasseltweg 308
B-3600 Genk
T 089 32 27 27
F 089 36 31 83
E genk@eriks.be

Roeselare

Onledegoedstraat 73
Industrieterrein Beveren-Noord
B-8800 Roeselare
T 051 25 29 00
F 051 25 39 00
E roeselare@eriks.be

Anderlecht

Bollinckxstraat 213
B-1070 Anderlecht
T 02 524 10 22
F 02 523 26 27
E anderlecht@eriks.be


 

Gent

Nieuwevaart 6
B-9000 Gent
T 09 269 15 70
F 09 234 03 90
E gent@eriks.be

Roncq (FR)

Zone d’Activité Les Champs - B.P.74
Rue Norbert Segard
F-59435 Roncq
T +33 3 20 28 90 80
F +33 3 20 37 65 01
E roncq@baudoin-campion.fr

Wijnegem

Bijkhoevelaan 8
B-2110 Wijnegem
T 03 360 93 70
F 03 326 29 83
E wijnegem@eriks.be

 

 

Jumet

Allée Centrale 8,
Zoning Industriel
B-6040 Jumet
T 071 91 50 10
F 071 91 50 25
E jumet@eriks.be

Turnhout

Steenweg op Gierle 271
B-2300 Turnhout
T 014 41 84 16
F 014 42 16 71
E turnhout@eriks.be



Liège

Rue du Parc 46
B-4432 Alleur
T 04 246 76 60
F 04 384 34 18
E liege@eriks.be